FLOW4 Nemzetközi Mozgásszínházi Fesztivál

A FLOW Nemzetközi Mozgásszínházi Fesztivál ötlete 2015-ben született meg az M Studio tízéves évfordulójának alkalmából. A fesztivált kétévente szervezték meg november végi periódusban, a járványhelyzettel kapcsolatos szabályok, intézkedések miatt azonban tavaly, abban az időszakban ez nem volt lehetséges. Az eddigi kiadások arra törekedtek, hogy betekintést nyújtsanak az aktuális nemzetközi tánc- és mozgásszínház különböző irányzataiba, különlegességeibe, ez az irányelv a negyedik kiadásnál sem változik. Az elmúlt években visszatérő vendégei voltak a fesztiválnak a Frenák Pál  Társulat, Fehér Ferenc és Josef Nadj valamint számos olyan koreográfust és társulatot sikerült bemutatni a hazai közönségnek, akik eddig nem fordultak még meg a régióban: Emmanul Gat és az Emmanuel Gat Dance társulat, Emira Goro (DV8 Physical Theatre), Hannes Langolf (DV8 Physical Theatre), Onassis Cultural Centre, Gergye Krisztián és társulata, Horváth Csaba és a Forte Társulat.

Az idei FLOW fesztivált az M Studio bemutatója nyitja június 27-én 19 órától a Háromszék Táncstúdióban. A romeo@julia.com előadás koreográfusa Frenák Pál (FrenÁk), aki harmadszorra rendez az M Studio társulatánál (az ő koreográfiájában készült a 2017-ben, a második FLOW Fesztivál keretében bemutatott To_R valamint 2018-ban a W_all c. produkció). A kétszereplős táncszínházi interpretáció új megközelítésben mutatja be a klasszikus Romeó és Júlia történetet, a két központi figura vágyaira, kapcsolatára, beteljesült és be nem teljesült illúzióira fókuszál.

Két előadás tematizálja idén a bezártság és izoláltság állapotait valamint az emberi kapcsolódás lehetőségeit, amelyek az elmúlt két és fél év meghatározó élményeivé váltak. Az Anton Lachky Company (BE) előadásában érkezik a The Others (Les Autres) c. produkció, amelyet június 29-én lehet megtekinteni a táncstúdióban. A Góbi Dance Company (HU) kétszereplős előadásában az Island (Sziget) c. produkció mutat be két olyan táncművészt (Maurer Milán és Góbi Rita), akik gyökeresen eltérő, különböző táncnyelveket képviselnek, a darab ezeknek a táncnyelveknek a kapcsolódási pontjait járja körül. Az Island előadásra június 30-án kerül sor, szintén a táncstúdióban. Anton Lachky szlovák koreográfus valamint Góbi Rita és Maurer Milán budapesti alkotók nevei már ismerősen csengenek a helyi közönségnek, hiszen Anton Lachky koreográfiájában volt látható 2019-ben a Special Society (a Közép Európa Táncszínház előadásában), Maurer Milán a FrenÁk Társulat táncosaként az eddigi FLOW fesztiválok visszatérő művésze, Góbi Rita pedig szóló produkciójával, a Volitant-al volt jelen a harmadik FLOW-n.

Fehér Ferenc ugyancsak egy ismerős név a hazai táncéletben. Az M Studiónál 2011 óta rendez, a tavaly bemutatott Pappa mia az ötödik előadása a társulatnál. Ugyancsak az ő koreográfiájában készültek a KAMPF, a Személyazonosság és A Jó, a Rossz és a K**a Anyád előadások illetve a nagy sikernek örvendő, számos külföldi fesztiválon szereplő LIFT produkció. A FLOW4-re a Tofu P. Potter produkcióval érkezik július 1-én, amely visszatérést jelent a koreográfus kedvelt témájához, az állatok mozgásvilágához. A Tofu P. Potter egy kutyakiképzőt idéz meg, azt vizsgálja, hogyan képes átváltozni az emberi test mozgása állativá.

A fesztivál a bodyshaming problémáját is tematizálja: a Humans | Bodies | Images produkciót július 2-án, 19 órától lehet megtekinteni a táncstúdióban. Az előadás Ioana Marchidan koreográfiájában készült (a bukaresti Linotip Független Kortárs Tánctér alkotója), a táncművész tavaly az Are we human or are we dancers? c. előadást rendezte az M Studio társulatánál.

A fesztivál két különleges színfoltja a Josef Nadj (FR) koreográfiájában készült OMMA valamint a Wim Vandekeybus koreográfiájában és az Ultima Vez (BE) előadásában létrejött Traces c. produkciók.

Az OMMA és a Traces produkciók a gyökerekhez, az elemihez, az ősihez való visszatérés motívumait járják körül: míg az OMMA nyolc afrikai táncoson keresztül próbál visszatalálni a tánc ősnyelvéhez, a természetes közösségek rituális táncnyelvéhez, addig a Traces azt vizsgálja, milyen nyomokat hagy az emberi lét a természeten, illetve a természet, mint közeg hogyan képződik le az emberi testen. Az OMMA előadást június 28-án, este 19 órától, a Traces előadást pedig, a fesztivál záró akkordjaként, július 3-án 19 órától lehet megtekinteni. Mindkét előadásra a Tamási Áron Színház nagytermében kerül sor.

A fesztivál mind a hét előadása után közönségtalálkozókra, nyílt beszélgetésekre kerül majd sor a táncstúdióban valamint a színház nagytermében, melyre minden érdeklődőt, kíváncsi résztvevőt szívesen látnak. A programot afterparty-k színesítik, a fesztivál vendégei lesznek küb_beat, Alexandru Suciu és Mihai Dobre zenészek is.

A fesztivál megszervezését Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala, Kovászna Megye Tanácsa, a Bethlen Gábor Alap, a Nemzeti Kulturális Alap valamint a Combridge SRL támogatják.

Részletek az M Studio Facebook, Instagram és Vimeo oldalain!

Jegyek már kaphatók a sepsiszentgyörgyi Központi Jegyirodában és a www.biletmaster.ro oldalon: a teljes értékű jegyek ára 35 lej, a kedvezményes jegyeké (diákok, nyugdíjasok) pedig 20 lej. Az M Studio bemutatójára a megszokott 20 lejes jegyárak érvényesek.

Online Jegyvásárlás
Következő előadások
2024. április 23. 20:30 óra
FIRE FLOW / Főtér (Szent György Napok)